Психологічна підтримка

     У житті кожної людини бувають важкі моменти, кризові ситуації, коли гостро необхідна психологічна допомога і підтримка, яку може надати лише професійний психолог.

    Психологічна підтримка – це особливий простір, створений для самопізнання особистості, розкриття можливостей та ресурсів, допомоги та підтримки в складних життєвих ситуаціях.

Всеукраїнський телефон довіри                                                                                                            0 800 501 701

Телефон довіри PiN/ «Людина в біді»                                                                                                   0 800 210 160

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

                                                                                                                                                                         0800500 335 з стаціонарних телефонів                                                                                                                                                                                              116123 з мобільних телефонів

Цілодобова гаряча лінія психологічної підтримки ВПО учасників АТО, УБД і членів їхніх сімей                        0 800 505 085

«Гаряча лінія» Національної поліції в Україні                                                                                                                    0 800 500 202

Загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД                                                                                                    0 800 500 451

Інформаційна лінія центрів з надання безоплатної вторинної допомоги                                                                 0 800 213 103

Інтернет-платформа психологічної допомоги “Розкажи мені”  https://tellme.com.ua надає українцям безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – залиште заявку на сайті та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше.

Соціальний проект “Разом”  https://razom.live    Безкоштовна психологічна допомога онлайн: 30 хвилин з психологом

Платформа «Далі є. На шляху до відновлення після сексуального насильства» https://www.mh4u.in.ua/dali-ye/

УкрЄдність – безкоштовна психологічна підтримка онлайн https://ukr-ednist.com.ua/

LifeLine Ukraine. Лінія запобігання самогубствам 7333 https://lifelineukraine.com/

Платформа Pleso – психотерапія онлайн https://pleso.me/ Можливість знайти «свого» психотерапевта.

SafeWomenHUB  Онлайн Платформа для надання невідкладної допомоги жінкам з дітьми та дівчатам в Україні, які постраждали від наслідків війни              https://www.facebook.com/SafeWomenHUB/

                                           https://www.instagram.com/safewomanhub/

                                           https://t.me/safewomenhub

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. 

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

  •  У перші дні й, навіть, тижні навчання ви можете відчувати розгубленість, труднощі, пов’язані з новими умовами організації навчання і побуту. Будьте на позитиві. Позитивний погляд на світ допомагає подолати страх і зберегти мотивацію
  • Активніше спілкуйтеся з людьми, питайте викладачів та куратора групи про незрозумілі речі, не відсторонюйтеся від інших студенів. Будьте приязними та доброзичливими, й найголовніше – вірте в свої здібності та в те, що ви цікаві іншим людям.
  • Організовуйте свій робочий день ефективно. Не відкладайте на потім похід у бібліотеку та виконання практичних та лабораторних завдань.
  • Починайте виконувати завдання від складнішого до легшого. 
  •  Чергуйте відпочинок та навчання. Краще за все робити невеликі перерви десь на 20-30 хвилин після години роботи. 
  • Запорукою міцної пам’яті та працездатності є здоровий сон, який розпочинається не пізніше опівночі. Якщо ви добре спите, то зранку будете відчувати бадьорість та зможете засвоїти більшу кількість матеріалу. Зауважте, що вечері краще вчити щось нове, а от зранку – закріплювати вже вивчене.
  • Робіть записи у блокноті чи на окремих аркушах – схеми, цитати, визначення, дати. Це допоможе структурувати матеріал та буде слугувати опорними матеріалами при підготовці до іспитів.
  • На семінарах та практичних заняттях займайте активну позицію: доповідайте усно та письмово, запитуйте, виконуйте вправи.
  • Вчіться швидко конспектувати лекції. Головне, розробіть систему символів та скорочень, й запишіть їх на звороті зошита. Залишайте поля для додаткових нотаток. Пам’ятайте, що лекція –  не диктант, а тезове викладення думок лектора.
  • Плануйте свою навчальну діяльність, щоби весь невивчений матеріал не звалився на вас лавиною перед сесією.
  • Рівномірно розподіліть фізичні навантаження, розумову діяльність, відпочинок, розваги та подорожі.
  • Розподіляйте справи за пріоритетом. Спочатку невідкладні, потім ті, що можуть бути зроблені пізніше.
  • Дотримуйтеся оптимального для вас розпорядку дня.
  • Плануйте дозвілля 

    Роки студентства – неповторний час. Це унікальна можливість відвідати театри, виставки, музеї, інші культурні події. Не варто гаяти час – піклуйтеся про те, щоби стати духовною й висококультурною людиною. Беріть участь в суспільно-громадському житті, в заходах навчального закладу, записуйтеся в гуртки та спортивні секції – там ви зможете знайти людей з такими ж інтересами, що й у вас. Це буде чудовою підтримкою!

    Налагодити дружні стосунки в групі та навчальному закладі вам допоможуть доброзичливість, відкритість, небайдужість. прагнення прийти на допомогу, щира посмішка. Проте застерігаємо: уникайте спілкування із сумнівними компаніями с асоціальною поведінкою, де вживають алкоголь чи заборонені речовини. Таке спілкування  не тільки не принесе користі, але й не дасть вам реалізувати мрії, стати успішним професіоналом, навіть може поставити під загрозу життя.

    Особливо важким іноді видається процес пристосування до нових умов для студентів, що приїхали навчатися з інших міст, районів. Повністю змінюються коло друзів, ритм життя, умови проживання. Проте не хвилюйтеся. Новий етап вашого дорослого життя розкриває нові можливості для професійного та особистого розвитку.

    Людині потрібні зміни, щоб вона розкрила нові грані своєї особистості. Пам’ятайте, що ви не самотні та завжди можете звернутися за порадою до адміністрації навчального закладу, куратора групи, викладачів, психолога. Вони теж були студентами й знають, як важливо допомогти словом чи ділом тим, хто щойно вступив у доросле життя.

    Усміхайтеся й наповніть серце радістю! Студентство – неповторна й захоплива пора!

    Проблема конфлікту та його вирішення завжди актуальна для будь-якого суспільства. На жаль, конфлікт – це реальність, з якою ми зіштовхуємося майже щодня. Зокрема у студентському колективі налагодження дружніх взаємовідносин та толерантне вирішення конфліктних ситуацій є важливим для формування подальших професійних відносин.

    Конфлікт – це зіткнення протилежних інтересів чи поглядів, що визначає зміст конфліктної ситуації. При цьому остання є типовим явищем для процесу, учасники якого працюють для досягнення єдиної мети. Вона зазвичай виникає через різні точки зору, різні погляди на розв’язання проблеми та досягнення якнайкращого результату.

    Проблеми різних видів конфліктів мають складний характер, охоплюють усі сторони буття людини. Всі види конфліктів у студентів протягом навчання  охоплюють ряд життєвих сфер особистості, це є невід’ємною частиною життя та важливим фактором для подолання життєвих труднощів. Будь-який конфлікт виникає не миттєво, причини його накопичуються і зріють іноді протягом досить довгого часу. Розвиток особи неможливий без подолання внутрішніх суперечностей, розв’язання психологічних конфліктів. Стратегія вирішення конфлікту залежить від суб’єктивного визначення ситуації. Конфлікт може сприйматись як підстава для вирішення протиріччя і в цьому випадку ведеться пошук конструктивної поведінки, направленої на вирішення конфлікту. Якщо ж конфлікт сприймається і оцінюється як загроза тоді людина веде пошук зняття емоційної напруженності, що виникає при конфлікті по типу психологічного захисту.

Способи вирішення конфлікту:

– вирішення проблеми, що стала причиною його виникнення;

– компроміс, що базується на взаємних розумних поступках;

– поступове згладжування протиріч;

– відсторонення конфліктуючих від безпосереднього спілкування на певний час, повне припинення стосунків між ними.

Існують досить прості, але ефективні правила поведінки, за допомогою яких ви зможете попередити або не провокувати конфлікт:

– при поганому настрої чи в момент роздратування обмежте спілкування;

– якщо відчуваєте, що зустріч із людиною чи ситуація можуть викликати у вас роздратування, завчасно підготуйтесь до такого контакту;

– керуйтеся здоровим глуздом і завжди обирайте розумну лінію поведінки;

– ваші слова та дії мають бути правомірними і зрозумілими для оточуючих;

– не прагніть принизити співбесідника, бо в цьому випадку дуже велика ймовірність отримати зворотну реакцію;

–  не наполягайте на тому, чого людина безсумнівно не може виконати;

– розвивайте емпатію – здатність зрозуміти емоційний стан іншої людини за допомогою співпереживання; вміння прислухатися та відчути внутрішній світ іншого.