Цифрові бібліотеки

УКРЛІБ

УкрЛіб — скорочення від Ukrainian Library (українська бібліотека).  Цей сайт є справжньою бібліотекою української та світової літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.

Тут також можна  прослухати аудіокниги.

Українська Електронна Бібліотека Лібрук (Libruk)

Сайт Libruk зібрав твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів. У нас ви зможете як завантажити книги у найбільш популярних форматах, так і читати онлайн безпосередньо в нашій бібліотеці.

На сторінках Libruk ви зможете ознайомитися з біографією письменників України, дізнатися їх творчий шлях, а також поділитися своїми власними враженнями про твір.

Окремий розділ «Самвидав» дозволяє безкоштовно опублікувати свої власні книги, і вже зібрав велику аудиторію.

Чтиво

Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Тут тексти зберігаються у різних форматах (на даний час це fb2, epub, txt, htm, rtf, doc, pdf та djvu). Доступне читання безпосередньо з сайту без реєстрації. Однак зареєстровані читачі можуть взяти безпосередню участь у наповненні та вдосконаленні «Чтива». На сайті можна знайти твори у різних жанрах на будь-який смак, є також часописи та корисні статті українських авторів.

Електронна бібліотека “Україніка”

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, який створила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Тут зібрана інформація про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Є великий перелік рубрик, за якими посортовані книги. Є художня література, фольклор, наукова література різних галузей та інші розділи

Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури  

окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії, а також всі твори шкільної програми.

Відкрита книга

OpenBook – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Це проект громадського оцифрування україномовної літератури. Основними ідеями проекту є популяризація електронної літератури та створення якісної і безкоштовної електронної книги.

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури

Бібліотека розпочала безперебійну роботу в 2005 р. зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовується, наповнюється, з’являються нові розділи. Дата заснування: 24 листопада того ж року. Основні розділи: українська література (переважно класика), тлумачні словники, транслітерація та ін.

Українська цифрова бібліотека

Бібліотека пропонує сучасні та класичні твори вітчизняних та закордонних авторів – художні, науково-популярні, публіцистичні.  

Видання цифрової бібліотеки доступні на смартфонах та планшетах, окрім цього ви можете налаштувати комфортний для читання розмір шрифту.

Електронна бібліотека ІМЗО

Бібліотека – це фундамент освіти, що забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, батькам, вчителям, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації.

Аудікниги українською онлайн 

 Бібліотека для тих, хто любить аудіокниги!  На цьому сайті можна знайти аудіокнигу на будь-який смак! Велика кількість категорій та жанрів з української та світової літератури.

Поетика

 Поетична бібліотека української поезії, фольклору, текстів сучасних популярних пісень та зарубіжної поезії перекладеної на українську мову. 

Diasporiana також Діяспоріана або Діаспоріана

Українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 Тут зібрано  близько 20 тисяч унікальних видань, доступ до яких є безкоштовним.

E-bookua

На сайті можна завантажити електронні книги українською мовою безкоштовно. Тут представлена велика колекція книг, розподілена за розділами: біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, наука та освіта, любовні романи, дитячі та інші. Є окремий розділ з аудіокнигами української та зарубіжної літератури. Також тут можна звантажити шкільні підручники та енциклопедії.

Бібліотека Української Літератури

 Читати повні твори онлайн, завантажити, скачати у форматах docx, pdf, fb2, djvu, читати скорочені твори, перекази, аналіз, характеристика творів і т.п.

JavaLibre

Завантажити книги безкоштовно, або ж переглядати тексти онлайн. Література українською мовою зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях. Історичні книги, байки, гумор, дитяча література, жіночі романи, казки, наука, поезія, релігія, філософія, фантастика, фентезі доступні читачам.

Інші корисні Інтернет-ресурси

 Електронна бібліотека України.

Українська та зарубіжна література  українською мовою

Наукова електронна бібліотека. (Книги, підручники, дисертації, автореферати.)

Наукова періодика України (журнали та збірники наукових праць).

Онлайн-бібліотека навчальної літератури.

Усі шкільні підручники.

Методичний портал.

Мислене древо – багатоцільовий український сайт для науки та освіти