СТОП булінг!

 

 

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

Порядок подачі заяв або повідомлень про випадки булінгу

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

    Немає універсального та швидкого рішення, проте є 5 кроків, які точно варто зробити, щоб впоратись з булінгом:

  • Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у навчальному закладі, цього не слід соромитись.
  • Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у навчальному закладі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш, або викладач, до якого ти ходиш на додаткові заняття.
  • Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують.  Кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто відрізнятись від оточуючих.
  • Якщо цькування у навчальному закладі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора, завуча, куратора групи та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.
  • Якщо у навчальному закладі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити почуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ СВІДКОМ БУЛІНГУ?

    Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: викладача, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

    Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково поговори з ними про це – вони потребують твоєї підтримки.

    У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

    Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити того, кого ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це тому, що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншому навчальному закладі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

    Деякі  булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось, вони захищаються від цькування. Іноді такі люди дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

    Спробуйте повідомити про булінг людей із навчального закладу, де це відбувається.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ?

    Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоду іншій людині.

 

Дитяча лінія116 111

080 050 02 25(з12:00до16:00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу116 000
Гаряча лінія з питань запобігання насильству116 123
Уповноважений Верховної Ради з прав людини080 050 17 20
Уповноважений Президента України з прав людини044 255 76 75
Центр надання безоплатної правової допомоги080 021 31 03
Національна поліція України102