210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

9 березня всі українці відзначають 210-ту річницю від Дня народження славетного українського поета, гуманіста і мислителя – Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко – символ вільної думки, борець за права людини, вічний відсторонений від часу, чия творчість і досі вражає своєю глибиною та актуальністю. На шляху до свободи та гідності, який він прокладав через свої вірші та картини, ми бачимо натхнення та віру у краще майбутнє.

Тарас Шевченко є одним з найвидатніших поетів в українській літературі. Його поезії відзначаються виразністю мови, глибоким емоційним змістом і соціальною народною спрямованістю. Він зробив значний внесок у розвиток української поезії і став символом національної самосвідомості. Крім літературної діяльності, Тарас Григорович був також видатним художником. Його картини, гравюри і малюнки відображають життя українського народу, традиції, звичаї та страждання. Він підняв українське мистецтво на новий рівень і став його невід’ємною частиною. Наш геній був відомий своєю гострою соціальною свідомістю та боротьбою за права селян і народу загалом. Він виступав проти соціальної нерівності, кріпосного права, знущань з боку поміщиків і царського правління. Його творчість і публічна діяльність мобілізували українців до боротьби за свої права та гідність.

Студенти з викладачами коледжу готували проєкти – презентації, сучасні дослідження у формі відеоматеріалів про творчий шлях Т.Г.Шевченка, віртуальні екскурсія по місцях, які пов’язані з ім’ям поета. В бібліотеці коледжу пройшла виховна година, яка була присвячена ювілею Т.Г. Шевченка – «Ми нащадки твої, Тарасе!». Студенти коледжу 1-2 курсів взяли участь у диспуті «Володар у царстві духа». Захід проводили викладачі української мови та літератури Мотліч І.П. та Данкевич Л.М.. На початку зустрічі студенти розповіли цікаві факти з життя Тараса Шевченка, запропонували цитати-поради на щодень сучасним українцям, продекламувавши уривки із поезій “Кобзаря”. Протягом заходу всі присутні переглянули відеофільми з оновленими підходами впливу творчості Тараса Шевченка на реалії українського народу, а також декламування Богданом Ступкою відомого твору «Заповіт». Під час диспуту студенти взяли участь в вікторині на тему «Творчість Тараса Шевченка», під час якої учасники поділилися на дві групи, які були названі «Гайдамаки» та«Кавказ» та відповідали на питання, пов’язані з творчістю великого Кобзаря.

Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за пророчі послання через свої твори.Читаймо Шевченкові слова, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар!

 

Нехай Шевченкові ідеали завжди будуть нашим провідником у навчанні, розвитку та захисті Батьківщини, як наш внесок в успішне майбутнє незалежної європейської України.

З нагоди цієї знакової дати бажаємо всім натхнення, мужності та творчої енергії. Нехай кожен з нас здійснює свої мрії та присвячує свою працю добробуту нашої країни.

Нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!