Для студентів 2 курсу з дисципліни «Біологія і екологія» Лілією Білоцерківською був проведений гуртковий тематичний захід на тему: “Обережно, кліщі!”.
    Чим небезпечні кліщі та як вберегтися від них було цікаво викладено у презентаціях, які презентували студенти ТБФ – 21 групи Коваль Дарина, Поліщук Надія, Жук Діана, Міщук Віка, Левко Кароліна.
На дворі сонячні весняні дні – гарна пора коли природа прокидається. Чудова пора для відпочинку на природі з друзями, пікніків прогулянок з домашніми улюбленцями, яку, ніби, нічого не може зіпсувати. Але, з приходом весни не тільки все розквітає, а й розповсюджуються паразити, зокрема розпочинається сезон активності кліщів, це за своїм зовнішнім виглядом маленькі павучки, однак становлять чималу небезпеку. Зазвичай цей період має два яскраво виражених періоди активності протягом року – квітень-травень і серпень-вересень.        Самі по собі кліщі не небезпечні, але вони переносять збудників багатьох інфекційних захворювань, і крім задоволення від прогулянок є небезпека інфікування деякими хворобами, які розповсюджують кліщі. Це в основному хвороби Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка. Це хвороби з переважним ураженням центральної нервової системи, які можуть призвести до інвалідності, а іноді й до летальних випадків.
Щоб не допустити укусу кліща потрібно дотримуватись певних правил відпочинку на природі. Відпочивайте безпечно, будьте дуже обережними ідучи на відпочинок на природу.
    Пам’ятайте! Природа дарує нам здоров’я та душевну втіху, але карає за легковажність.