Етичні засади педагогічної взаємодії викладачів і студентів.Педагогічний семінар

   Педагогічний семінар “Етичні засади педагогічної взаємодії викладачів і студентів”, який відбувся 24 жовтня 2023 року – про педагогічну етику, що являє собою складову частину професійної етики.

  Професія викладача передбачає не лише трансляцію знань і вироблення вмінь в студентів, а й високу місію створення суспільно свідомої особистості. Відповідно до цього діяльність викладача повинна бути направлена на безперервний професійний розвиток і самовдосконалення для ведення повноцінної педагогічної діяльності.

   Наталія БАБ’ЯР, викладач історії, проаналізувала  етичні аспекти взаємодії між викладачем і студентами, зазначивши, що сучасне суспільство може розвиватися за умови засвоєння і застосування етичних норм. Освіченість, вихованість, комунікабельність є найважливішими рисами успішної людини. А найголовнішим у професії вчителя повинна бути любов до дітей. Багато цікавих вправ, тестів та практичних порад супроводжували виступ Наталії Баб’яр.

    Отже, етика педагога постійно збагачується новим змістом, значущістю та визначається моральними цінностями, що характерні для конкретного суспільства, та особистісними ціннісними орієнтаціями педагога. Взаємодія учасників освітнього процесу передбачає обов’язкове дотримання норм моралі, усвідомлення моральної відповідальності, що має бути спільним та загальноприйнятим для всієї педагогічної спільноти через виконання етичних вимог, правил і принципів педагогічної етики.

  Викладач повинен уміти імпровізувати, щоб вдало вирішити проблеми, які стають на його шляху.  Для педагога є важливим усе: посмішка, доброзичливий, зацікавлений, бадьорий тон, володіння мистецтвом спілкування, присутність почуття гумору, жести, тобто володіння педагогічною майстерністю.

  Педагог може відкрити для себе внутрішній світ студента лише спілкуючись з ним, але окрім комунікативної сторони співпраці існує і інтерактивна і перцептивна сторони, які йдуть пліч-о-пліч.

  Доречною тут є порада М.Монтессорі « Допоможи мені зробити це самому», педагогіка має бути гуманною!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *