І-й етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

У четвер 23 листопада викладачі української мови та літератури Данкевич Л.М. та Мотліч І.П. провели І-й етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів 1-2–х курсів Новочорторийського ТЕФК.

Нагадаємо, Петро Яцик – канадський підприємець українського походження, відомий меценат, який ще до незалежності України підтримував численні українознавчі наукові проєкти. Він, зокрема, був одним із меценатів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), «Енциклопедії українознавства», Центру досліджень історії України при Альбертському університеті (Канада), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті. Петро Яцик заснував Міжнародний конкурс знавців української мови, а також спеціальний український відділ при Колумбійському університеті (США).

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика щороку незмінно стартує 9 листопада, у День української писемності та мови. Організаторами цього заходу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів. Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Щорічно учасниками змагань стають школярі, студенти і курсанти з понад 20 країн світу. Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжують подальшу освіту в закладах освіти України, призначаються щомісячні стипендії Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року.

У конкурсі брали участь студенти різних спеціальностей та напрямків навчання: Баб`яр Дарина, Баб`яр Олександра, Якобчук Аліна, Міщук Віка, Бабич Іванна, Лавренюк Дмитро, Лук`янець Тетяна, Голованов Ілля, Сокальська Софія.

Окрім виконання цікавих завдань, студенти пригадали розповідь про життєвий шлях засновника конкурсу – Петра Яцика. Перемогу у І етапі конкурсу здобули: ІІІ місце – Бабич Іванна (І курс, група В-11), ІІ місце – Лук`янець Тетяна (І курс, група Т-11), І місце – Сокальська Софія (І курс, група Б-11).

Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм успіху у наступних етапах конкурсу!

Ірена МОТЛІЧ, Людмила ДАНКЕВИЧ, викладачі філологічних дисциплін