Музеї

Музей історії коледжу

   Музей історії коледжу – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє. Він створений у 2015 році з ініціативи адміністрації та педагогічного колективу коледжу.

   У стінах музею – наша історія більш як за 100 років: імена, події, факти, архівні документи, відомості про основні етапи діяльності закладу, світлини керівників, викладачів, відомих випускників та творчі здобутки сьогодення. Мовою документів написана та щоденно пишеться кожна сторінка біографії коледжу. Унікальні історичні матеріали для музею зібрані працівниками та студентами, випускниками різних років, жителями с. Нова Чортория.

 Сьогодні музей – центр проведення цікавих заходів, екскурсій, просвітницької та пошукової роботи, потужний інформаційний центр, який єднає два простори – минуле і майбутнє, навчає цінувати досвід і дбати про день прийдешній.

Анатомічний музей

    Анатомічний музей коледжу заснований 1 вересня 2007 року з ініціативи педагогічного та студентського колективу відділення ветеринарної медицини. Профіль музею – освітній.

   Завдяки зусиллям викладачів та студентів вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції. Музейний фонд налічує близько 1200 експонатів. Розділи музею: остеологія, таксодермія, макропрепарати внутрішніх органів різних видів тварин та птиці. Унікальні анатомічні препарати, виготовлені на високому технологічному та науковому рівні, служать для студентів чудовим демонстраційним матеріалом під час вивчення дисципліни. Студенти відділення залучаються до виготовлення анатомічних препаратів, скелетів, опудал тварин та птахів.

    Музей є привабливим туристичним обꞌєктом Житомирщини. Тут проводяться екскурсії для учнів шкіл, студентів, гостей технікуму, туристів.

Патологоанатомічний музей

    Патологоанатомічний музей коледжу заснований в 1968 році.

  У музеї є макропрепарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо.

  Музейні препарати мають наукову і пізнавальну цінність, допомагають при вивченні патологічної анатомії і патологічної фізіології сільськогосподарських тварин. Розміщення їх у спеціальних музейних шафах дає студентам можливість вільного доступу до експонатів.

Краєзнавча кімната-музей

 Краєзнавча кімната-музей створена в 2020 році з метою зібрати, зберегти, вивчати і експонувати матеріали, що розповідають про природу, економіку, історію і культуру нашого краю.

  Тут експонують матеріальні пам’ятки і свідоцтва, зібрані на території с. Нова Чортория, і репрезентують її краєзнавчу спадщину. 

  В експозиціях і фондах музею – геологічні, палеонтологічні, археологічні, етнографічні та інші колекції, знаряддя праці, вироби місцевих промислів різних історичних періодів, твори мистецтва, літератури, народної творчості тощо.