![](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/Викладачі-1169-scaled.jpg)
Лариса ПАВЛЮЧИК
Завідуюча відділенням ветеринарної медицини
Відділення ветеринарної медицини, створене в 1936 році, має славну історію, добрі, поколіннями створені і підтримувані сьогоднішніми студентами традиції. Йшов час, змінювалося життя, зміни входили і в кадровий склад, з’являлися і впроваджувалися в навчальний процес нові технології навчання, зміцнювалася навчально-матеріальна база, накопичувався досвід, примножувалися традиції , але завжди діяльність викладачів відділення була спрямована на забезпечення якісної освіти.
На відділенні здійснюється підготовка за освітньо-професійними програмами:
- Ветеринарна медицина
- Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
Навчальний процес забезпечують досвідчені, висококваліфіковані викладачі, які спільними зусиллями зміцнюють імідж відділення, працюють творчо і наполегливо, дарують студентам комфортну атмосферу для навчання, допомагають здобути цінні знання і навики, підготувати до справжньої кар’єри.
Під час проведення навчальних занять широко впроваджуються інноваційні технології навчання з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Викладачі відділення є активними учасниками наукових конференцій, семінарів, тренінгів, фахових конкурсів.
Для забезпечення навчального процесу є необхідні кабінети і лабораторії, навчально-виробнича клініка ветеринарної медицини, навчальний стаціонар, навчально-виробнича ферма, анатомічний та патологоанатомічний музеї.
![IMG_8826](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_8826-scaled.jpg)
![IMG_8776](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_8776-scaled.jpg)
![IMG_8652](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_8652-scaled.jpg)
![IMG_8675](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_8675-scaled.jpg)
![DSC08790](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/DSC08790-scaled.jpg)
![53098655_1171393696370759_5899229828363583488_n](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/53098655_1171393696370759_5899229828363583488_n.jpg)
![DSC00706](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC00706-scaled.jpg)
На відділенні ветеринарної медицини створена цілісна система практичної підготовки майбутніх спеціалістів, основна мета якої – оволодіння практичними навичками та відпрацювання їх до автоматизму.
Практика як елемент навчального процесу проводиться з метою закріплення і розширення знань, отриманих студентами в коледжі, набуття необхідних практичних вмінь роботи за фахом в умовах виробництва; оволодіння передовими методами технології та праці. Зміст практики визначається програмами згідно з її видами (навчальна, виробничо-технологічна, переддипломна і.т.д.)
До того ж, практика сприяє розвитку самостійної роботи студентів. В процесі проходження практики студенти навчаються самостійно відбирати і систематизувати інформацію в рамках поставлених перед ними завдань; застосовувати отримані знання на практиці; вивчати технологію й устаткування, що використовуються в рамках конкретного виробництва; розвивати навички роботи в колективі; здійснювати самоконтроль.
Окрім цього, однією з пріоритетних вимог потенційних роботодавців сьогодні є професійна компетентність працівника. Проходження виробничої практики дозволяє студенту оцінити рівень своєї компетентності та визначити необхідність її коригування в процесі навчання у навчальному закладі.
![photo_2023-05-14_01-00-36](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2023-05-14_01-00-36.jpg)
![photo_2023-05-21_14-51-20](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2023-05-21_14-51-20.jpg)
![зображення_viber_2023-12-02_12-16-55-102](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/зображення_viber_2023-12-02_12-16-55-102.jpg)
![зображення_viber_2023-12-02_12-18-48-010](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/зображення_viber_2023-12-02_12-18-48-010.jpg)
![photo_2023-05-29_20-15-08](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2023-05-29_20-15-08.jpg)
![зображення_viber_2023-11-29_15-00-53-717](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/зображення_viber_2023-11-29_15-00-53-717.jpg)
![78817737_2461598424104663_1902530882741207040_n](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/78817737_2461598424104663_1902530882741207040_n.jpg)
![DSC05694](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC05694-scaled.jpg)
![photo_2023-05-14_10-48-50](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2023-05-14_10-48-50.jpg)
![IMG_20200328_122509](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_20200328_122509.jpg)
![IMG_20200607_185619](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_20200607_185619.jpg)
![Без іменіхз](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/Без-іменіхз.jpg)
Щороку для студентів і викладачів організовуються виробничі екскурсії в кращі базові господарства. В процесі екскурсії для студентів і викладачів проводяться практичні тренінги, які проводять спеціалісти господарств, серед яких є й наші випускники, а також наші студенти, які проходять виробничу практику.
Дієвою формою співпраці коледжу з сучасними базовими господарствами є лекції, майстер-класи та тренінги, які проводять спеціалісти агробізнесу для студентів і викладачів безпосередньо в навчальному закладі.
![DSC01615](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC01615-scaled.jpg)
![DSC02044](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC02044-scaled.jpg)
![IMG_4841](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_4841-scaled.jpg)
![IMG_4818](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_4818-scaled.jpg)
![IMG_4883](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_4883-scaled.jpg)
![IMG_4901](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_4901-scaled.jpg)
![DSC03379](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC03379-scaled.jpg)
![DSC03919](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC03919-scaled.jpg)
![DSC09491](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC09491-scaled.jpg)
![DSC03363](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC03363-scaled.jpg)
![IMG_5003](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_5003.jpg)
![IMG_5034](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_5034-scaled.jpg)
![IMG_5043](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_5043-scaled.jpg)
![IMG_5069](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_5069-scaled.jpg)
![IMG_9947](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_9947-scaled.jpg)
![IMG_9964](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_9964-scaled.jpg)
![DSC09688](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC09688-scaled.jpg)
![DSC06441](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC06441-scaled.jpg)
Вимоги до навчання на сучасному етапі є не тільки в тому, щоб студенти добре засвоїли систему теоретичних знань, практичних умінь, навичок та готових істин, але й у тому, щоб активізувати навчально-пізнавальну діяльність студентів, формувати у них здатність творчо мислити, вміти аналізувати, аргументовано захищати власну точку зору.
Велика увага приділяється вихованню студентів, створенню умов для реалізації здібностей обдарованої молоді, розвитку їх інтелектуального і творчого потенціалу. Майбутні фахівці зростають не лише професійно, але й стають носіями високої загальної культури з чіткою громадянською позицією. Студенти беруть участь в науково-практичних конференціях, конкурсах, фахових олімпідах, які проводяться в технікумі, закладах регіону та України. Проводяться різні заходи: екскурсії, бесіди, круглі столи, походи, трудові десанти по висадці лісу, тематичні вечори, КВК, турніри-вікторини, огляди-конкурси, благодійні акції для ЗСУ.
![DSC06266](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC06266-scaled.jpg)
![DSC01476](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC01476-scaled.jpg)
![DSC08947](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC08947-scaled.jpg)
![DSC01515](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC01515-scaled.jpg)
![DSC_0519](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0519-scaled.jpg)
![29249110_932933023550162_1311098595998433280_n](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/29249110_932933023550162_1311098595998433280_n.jpg)
![DSC_0256](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0256-scaled.jpg)
![IMG_3367](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_3367-scaled.jpg)
![IMG_0960](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_0960-scaled.jpg)
![IMG_0994](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/IMG_0994-scaled.jpg)
![DSC06426](https://ntefc.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/DSC06426-scaled.jpg)
Весь колектив відділення ветеринарної медицини дорожить іміджем коледжу, вболіває за його зростання, докладає багато зусиль для підвищення його рейтингу серед навчальних закладів України.